środa, 19 czerwca 2013

"Alchemik" Pulo Coelho - recenzjaTytuł: "Alchemik"
Autor: Paulo Coelho
Ilość stron: 212
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Moja ocena: 6/10


Głównym bohaterem jest pasterz. Pasterz zmotywowany przez tajemniczego alchemika ku poszukiwaniu własnej legendy. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Osiągnięcie upragnionego celu przypisane jest bowiem tylko niezłomnym osobistością. Tak więc na swej drodze młody pasterz napotka niesamowite przeciwności, sprzeczności, a nawet niedorzeczności… ;)

Moim zdaniem książka ciekawa, nie powiem... aczkolwiek nie jest to dzieło sztuki. Spodobało mi się to, że fabuła jest bardziej oparta na kontekście filozoficznym, aniżeli hmm... akcyjnym(?). Ciężko mi to nazwać. Wszystko w tej powieści było dwuznaczne. Z całą pewnością nie należy traktować tej książki zbyt poważnie, ponieważ wydaję się naiwna. Trzeba chwilę nad nią usiąść, przetrawić i zastanowić się nad jej sensem. Kluczem do sukcesu jest tu bowiem zrozumienie słów i drugiego dna. Nie jest to więc utwór, który poleciłabym osobom gustujących bardziej w powieściach typowo rozrywkowych, bo jest to literatura raczej niszowa. Serdecznie zachęcam jednak do jej przeczytania każdego, zapewniam, że czas poświęcony na jej lekturę nie będzie straconym. Książka jest cieniutka i dość szybko się ją czyta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelniku! Jeżeli dobrniesz do końca mojego postu, zostaw po sobie jakiś ślad, komentuj, pytaj, jeżeli jesteś blogerem na pewno odwiedzę Twoją stronę i się odwdzięczę :)
Przy komentowaniu bądź kulturalny i nie spamuj.